|
Citroenbavarois Met Bessengelei
Algemeen
Bereidingstijd: 10-20 minuten
Maaltijdgang: Nagerecht /
Soort keuken: Internationale keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen
Ingredienten: Voor de gelei:
-4 blaadjes rode gelatine
-2,5 el suiker
-2 dl rode bessensap
Voor de bavarois:
-2 citroenen
-2 eieren
-100 g witte basterdsuiker
-1 dl slagroom
-5 blaadjes witte gelatine
Voorbereiding: Het hele gerecht kan vooruit worden gemaakt. Als de pudding lang van te voren wordt gemaakt, kan 10% gelatine minder worden gebruikt.
Bereidingswijze: Voor de gelei de gelatine in ruim koud water weken. De suiker met 2 eetlepels water in een ovenvast kommetje doen en (onafgedekt) in 1-2 minuten op 100% aan de kook brengen. Tussendoor en na afloop roeren zodat de suiker volledig is opgelost. Het suikerwater door de bessensap roeren. De gelatine uitknijpen, in een kommetje (onafgedekt) in 10-20 seconden op 100% oplossen en door het bessensap roeren. De massa onder af en toe roeren in een bak met koud water geleiachtig laten worden en dan onmiddellijk overdoen in een metalen pudding vorm (dit kan ook een metalen bakblik zijn zoals bijvoorbeeld een klein cakeblik). De gelei bijna stijf laten worden.
Voor de bavarois de gelatine in ruim koud water weken. De citroenen uitpersen, het sap zeven en met water aanvullen tot 1 deciliter. De eieren scheiden en wat van het eiwit achterhouden om de vorm mee te bestrijken. De dooiers met de suiker in een glazen litermaat luchtig roeren en het vocht erdoor roeren. De massa in 3-4 minuten op 100% laten binden. Iedere 30 seconden met de garde doorroeren om schiften te voorkomen.
De gelatine uitknijpen en door de vla roeren. De massa onder af en toe roeren in een bak met koud water laten afkoelen. Wanneer het geleiachtig begint te worden, de eiwitten met een snufje zout stijfslaan en aansluitend de slagroom. De stijfgeslagen slagroom op het eiwit doen, daarop de vla en alles met een metalen lepel snel en luchtig door elkaar scheppen.
De vorm boven de bessengelei met eiwit bestrijken. Wanneer de bavarois niet meer uitzakt deze op de bessengelei scheppen en de pudding tenminste 4 uur laten opstijven in de koelkast. Voor het storten de puddingvorm, voorzover deze is gevuld met gelei enkele tellen in heet water houden.
De pudding op een groot bord storten en eventueel garneren met stijfgeslagen, gezoete slagroom.
|
|
|