|
Fruttel Pruttel
Algemeen
Bereidingstijd: 20-30 minuten
Maaltijdgang: Hoofdgerecht /
Soort keuken: Nederlandse keuken
Techniek:
Aantal personen: 2 personen
Ingredienten: - 500 gram (gemengd) gehakt
- 1 ui (gesnipperd)
- 2 teentjes knoflook
- 1 blikje tomatenpuree
- Scheutje melk
- Basilicum
- 4 Eieren
- Zout
- Peper
- Paprikapoeder
- Eventueel ook kerriepoeder
Voorbereiding: Snij de ui fijn tot snippers.
Dan pak je de grote schaal. Daarin doe je 500 gram (gemengd) gehakt. Hierbij voeg je de ui-snippers, de peper en het zout.
Kneed dit tot een massa.
Van deze massa maak je kleine gehaktballetjes van ongeveer 2-3 cm doorsnee.
Pak het kleine schaaltje. Doe hierin de tomatenpuree. Voeg hierbij een scheutje melk en roer dit tot een egaal sausje.
Daarna pers je de 2 teentjes knoflook.
Bereidingswijze: Zet de steelpan op het vuur en laat deze opwarmen op lage temperatuur.
Doe de gehaktballetjes in de pan.
Laat deze licht bakken.
Voeg dan het sausje van tomatenpuree toe en roer dit voorzichtig tussen de balletjes door.
Voeg de geperste knoflook, het paprikapoeder en de kerriepoeder toe en roer nogmaals voorzichtig alles tussen de balletjes door.
Zet het vuur lager, zodat het gaat pruttelen.
Dan laat je de 4 eieren een voor een op de saus vallen. Deze zakken vanzelf naar de bodem. Laat dit geheel zo′n 5-6 minuten pruttelen.
Nadat de eieren in de pan zitten er niet meer in roeren. Kijk af en toe of de eieren gaar zijn geworden door met de spatel op de bodem van de pan te schrapen. Is het ei gaar, dan is het gehele gerecht klaar.
|
|
|