|
Mini Frittata`s Met Courgette
Algemeen
Bereidingstijd: 30-60 minuten
Maaltijdgang: Bijgerecht /
Soort keuken: Italiaanse keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen
Ingredienten:
- boter om in te vetten
- 2-3 el paneermeel
- 2,5 el extra vierge olijfolie
- 2 grote tenen knoflook, gehalveerd
- 500 g courgette, in plakken van 4 mm
- 8 (scharrel)eieren
- 3-4 el fijngesneden basilicum
- 60 g versgeraspte Parmezaanse kaas
- 100 g fontinakaas, in stukjes (verkrijgbaar bij kaaswinkels, gebruik evt. taleggio of gemarineerde feta)
- 75 g zelfrijzend bakmeel
Voorbereiding: Verwarm de oven voor op 175°C en vet de muffinvorm in. Bestrooi elk gat met paneermeel, schud het overtollige uit de vorm.
Bereidingswijze: Doe de olijfolie en knoflook in een grote koekenpan. Verhit de olie zachtjes op laag vuur 1-2 min. tot de knoflook begint te sissen. Draai het vuur hoger en bak de courgette in 2 delen 5 min. of tot hij gaar en goudbruin is. Schep de courgette in een kom, verwijder de knoflook en zet apart.
Klop in een grote kom de eieren licht met de basilicum, zeezout en versgemalen zwarte peper tot alles net gemengd is. Roer de parmezaan en fontina erdoor en klop het bakmeel erdoor. Voeg de gebakken courgette toe, bewaar 12 plakken voor de garnering, en roer alles met een houten lepel door elkaar. Verdeel het mengsel gelijkmatig over de muffingaten en leg overal een plakje courgette op. Bak 20 min. in de oven, of tot de frittatas stevig aanvoelen als je erop drukt. Neem uit de oven, laat de frittatas een paar min. rusten en neem ze dan voorzichtig uit de vorm.
|
|
|