|
Kerriesoep Met Gehaktballetjes
Algemeen
Bereidingstijd: 20-30 minuten
Maaltijdgang: / Soepen
Soort keuken: Aziatische keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen
Ingredienten: VOOR DE GEHAKTBALLETJES:*225-250 gr mager rundergehakt*1 knoflookteen uit de knijper*1 ui, gepeld en zeer fijn gehakt*mespunt zout*1 flinke tl. kerriepoeder, scherp*1 tl kaneel*1 tl kruidnagelpoeder*1 tl gemalen zwarte peper uit de molen*30 gr paneermeel of gedroogd wittebroodkruim*1 klein ei, losgeklopt*
*een paar lepels plantaardige olie*
VOOR DE BOUILLON:*1-2 tl garam masala*1 tl kurkuma*1 ui, gepeld en zeer fijn gesnipperd*een paar gedroogde currybladern, fijngewreven
Voorbereiding: Bij gebruik van gedroogde kokos eerst met het kokende water begieten en laten weken. Voor de gehaktballetjes alle ingredienten vermengen en balletjes ter grootte van een walnoot maken. De geweekte kokos in een doekje doen en er zoveel mogelijk van het vocht uitpersen. In een kom opvangen.
Bereidingswijze: Olie in een wok of een braadpan verhitten en al omscheppende de gehaktballetjes aan alle kanten mooi bruin bakken. Met een schuimspaan uit de pan nemen. Veeg met een stuk keukenpapier de achtergebleven olie uit de wok en doe er 1 tl nieuwe olie in. Fruit al roerende in 30 sec. de kruiden even aan zodat ze volledig op smaak komen. Uien en knoflook toevoegen en nog even 3 min. bakken. Krap 1 liter kokend water en de kokosmelk toevoegen, al roerende aan de kook laten komen en op laag vuur 5 min. laten trekken. door een fijne zeef gieten. In een schone pan overdoen, gehaktballetjes aan de soep toevoegen en even proeven of er extra kruiden nodig zijn. Heet serveren.
|
|
|