|
Lever Met Kerrie En Vruchten
Algemeen
Bereidingstijd: 20-30 minuten
Maaltijdgang: Hoofdgerecht /
Soort keuken: Multi-culturele keuken
Techniek:
Aantal personen: 4 personen
Ingredienten: - 4 plakken runderlever van 100 gr.
- zout
- peper
- 3 eetlepels bloem
- 2 theelepels kerriepoeder
- 60 gr. margarine of bote
- 1 blikje mandarijntjes op sap
- 2 bananen
- 1 1/2 theelepel aardappelmeel
Voorbereiding:
Bereidingswijze: 1. Wrijf de lever in met zout en peper. Roer het kerriepoeder door de bloem en haal de plakken lever door dit mengsel. Bewaar het restant van de bloem.
2. Verwarm de margarine in de koekepan. Doe de lever in de pan, wanneer het schuim van de margarine is weggetrokken en deze begint te kleuren.
3. Bak de lever op een matige warmtebron aan beide kanten mooi bruin en gaar ( 5 minuten per kant). Neem de lever uit de pan en houd het vlees warm.
4. Laat de mandarijntjes uitlekken; bewaar het sap.
5. Pel de bananen, snijd die in schuine plakken en haal ze door het restant van de bloem en de kerrie.
6. Bak de bananen snel bruin in de achtergebleven margarine. Neem ze uit de pan en houd ze warm.
7. Neem de pan van de warmtebron.
8. Roer een glad papje van het aardappelmeel en 4 eetlepels sap van de mandarijntjes.
9. Giet het papje bij de jus in de koekepan en breng de inhoud al roerend aan de kook. Proef de jus en voeg naar smaak peper, zout en kerriepoeder toe.
10. Roer de mandarijntjes door de saus en laat deze opnieuw heet worden.
11. Leg de lever op de serverschaal. Schep er de saus met mandarijntjes over en rangschik de bananen eromheen.
|
|
|